YDS Kelimeleri 2015

YDS sınavında çıkan kelimeler

YDS Sınavına 1 aydan daha kısa bir süre kaldı. 5 Nisan 2015 tarihinde 2015 yılının ilk sınavı olan YDS ilkbahar dönemi sınavı yapılacak. Artık YDS sınavları yılda 2 kez yapılan yazılı test sınav haricinde bilgisayar ortamında da yılda 2 kez yapılmaya başlandı. Bu sınava e-YDS deniyor.

Sınavın yaklaştığı bu son günlerde artık grammer çalışmalarını bitirmiş bol bok kelime çalışmaya başlamamız gerekiyor. Kelime çalışma konusu aslında son 1 aya bırakılacak bir konu değil. Zorla ezberlemeye çalışmak yerine daha kalıcı öğrenme yöntemlerini deneyerek kelime hazinemizi geliştirmemiz gerekiyor.

YDS sınavı için kelime ezberlemek elbette çok kullanılan bir yöntem. Ezber öğrenmeden farklı olarak kısa süreli olarak aklımızda kalmasını sağladığımız bir yöntem. Fakat zaten sınava az kaldığı için şu aşamada ezber yöntemi geç kalmış son dakkacı arkadaşlar için uygun olabilir. Bu çalışmaları yaparken YDS’de en çok çıkan 1000 kelime gibi sitemizde çokca bulabileceğiniz YDS Kelimeleri listesine ulaşarak kelime ezberleme çalışabilirsiniz.

Başka bir kelime listesi olan YDS de en çok çıkan 500 kelime listesine de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

YDS sınavına hazırlık sürecinde YDS kursu bulmak isteyebilirsiniz. Yds kursu araştırması yaparken kursların grammer eğitimlerinin yanı sıra bol bol yds sınav soruları çözüyor olmalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu sınav sadece kelime ve grammer bilgisini ölçen bir sınav değil. Bu bir hız sınavı ve giderek de daha hızlı olunması gerekiyor. Bu yüzden çok fazla soru çözerek soru tiplerine alışmış olmanız gerekiyor.

Daha önceki yıllarda başka bir yds sınavı için yaptığımız yds kelime analizini inceleyerek YDS’de en çok çıkan kelimeler konusunda paylaşılan kelimelerin ne kadar doğru olduğunu sizde görebilirsiniz.

Mutlaka sınav önce bu tarz yds kelimeleri için çalışma yapınız.
YDS Kelimeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir